Ziemia Kanaan

BIOGRAFIA

"...energia i łagodność, dynamika i trans, nowa jakość pozwalająca wszystko skupić i wyzwolić podczas występu "

Zespół ZIEMIA KANAAN powstał w Stalowej Woli, z potrzeby przelania swoich wysublimowanych, często nieokiełznanych emocji na muzyczny język.  Sceniczny debiut zespołu miał miejsce podczas festiwalu "Chwalmy Pana w rytmie reggae".
Od początku swojej działalności, zespół zagrał kilkaset koncertów, zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym wiele ważniejszych festiwali, m.in. „Winter Reggae", „Song of Songs", „Nie Zabijaj", „Reggae Most", „Freedom Fest Festiwal", czy „Pisz Music Festival”. W 1999 roku, nagrał sześć numerów, które następnie zostały wydane jako "Gatalmajti demo '99", przez wydawnictwo NNNW. Materiał uzyskał pochlebne recenzje na łamach czasopisma "Tylko Rock". W 2001 roku, w poszerzonym o sekcję dętą składzie, zespół rozpoczął pracę nad kolejnym materiałem. Owocem tej pracy był album "k-n.a.n.",wydany przez  Nieziemskie Recordy oraz Zima Records. W 2007 roku, z różnych przyczyn, grupa zawiesiła swoją działalność, aby powrócić w 2011 roku, w nowym składzie. Początkowo dźwięki stworzone przez panów z hutniczego miasta, utrzymane były w klimacie regałowym, jako odpowiedź i zapora dla muzyki kominów i maszyn grodu wielkiego kombinatu. Jednak ciągłe poszukiwania i przemiany (personalne) sprawiły, że ich muzyka niesie ze sobą niekończące się pokłady energii, przeplatające się z łagodnością i subtelnością, zachowując przy tym regałowy puls.
Zdecydowanie najmocniejszą stroną zespołu są koncerty, które charakteryzują się zarówno niezwykłą dynamiką, jak też energetycznymi, transowymi motywami, które dopełniają całości.

Na początku tego roku zespół ukończył pracę nad kolejnym albumem pod tytułem  "Katarynka".
Koncertowa premiera płyty odbędzie się 23.02.2013 w stalowowolskim klubie Labirynt, natomiast od 09 marca album będzie dostępny w sieci sklepów „Empik”. W roku 2013 zespół wyrusza w ogólnopolską trasę koncertową "Katarynka tour", promującą najnowsze wydawnictwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół ZIEMIA KANAAN powstał w Stalowej Woli, z potrzeby przelania swoich wysublimowanych, często nieokiełznanych emocji na język muzyki.  Sceniczny debiut miał miejsce na festiwalu "Chwalmy Pana w rytmie reggae".
Od początku swojej działalności, zespół zagrał bardzo dużo koncertów, zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym wiele ważniejszych festiwali, m.in. „Winter Reggae", „Song of Songs", „Nie Zabijaj", „Reggae Most", „Freedom Fest Festiwal", czy „Pisz Music Festival”.

Zdecydowanie najmocniejszą stroną zespołu są koncerty, które charakteryzują się zarówno niezwykłą dynamiką, jak też energetycznymi, transowymi motywami, które dopełniają całości.
Obecnie ZIEMIA KANAAN skończył pracę nad swoim albumem, zatytułowanym "KATARYNKA", realizowanym przez Studio Patefon w Stalowej Woli.